Metody pracy: EFT

Technika Emocjonalnej Wolności

EFT przywraca prawidłowy PRZEPŁYW ENERGII,
dokonując tym samym UZDROWIENIA.

EFT przywraca prawidłowy PRZEPŁYW ENERGII, dokonując tym samym UZDROWIENIA.

EFT

Zanim poznałam Technikę Emocjonalnej Wolności, żadna ze stosowanych dotychczas przeze mnie metod w pracy z silnymi emocjami, nie okazała się być tak skuteczna.

Jeszcze wtedy nie znałam techniki procesowania emocji (wewnętrznego dziecka), był to więc jedyny ratunek na lęk, złość, wewnętrzną pustkę. EFT daje szybkie efekty, jest bardzo łatwe w opanowaniu i nie trzeba wracać do przeszłości.

Kiedy jesteśmy w silnych emocjach, ich natężenie powoduje, że nie umiemy racjonalnie myśleć, ranimy słowami albo w ogóle nie możemy zasnąć. Po jej zastosowaniu następuje wewnętrzny spokój i jasność umysłu.

EFT ma wiele wspólnego z akupresurą, tylko że zamiast uciskania miejsc na cele, opukujemy je.

Te punkty to zakończenia meridan, którymi płynie energia w ciele człowieka. Nie jest tajemnicą, że różnego rodzaju schorzenia, choroby są spowodowane zakłóceniami przepływu energii w ciele powstałe na skutek silnych emocji lub przeżyć.

EFT przywraca prawidłowy przepływ energii, dokonując tym samym uzdrowienia.

Twórca EFT Gary Craig jako pierwszych leczył tą metodą weteranów wojny wietnamskiej, zmagającymi się z lękami, nocnymi koszmarami, bezsennością, fobiami. U wielu z nich zdiagnozowano PTSD (Zespół Stresu Pourazowego). Byli poddawani wielu formom terapii, jednak to EFT umożliwiło im normalne życie po tak trudnych doświadczeniach.